"Ilgın Pansiyon, Helen, Roma, Bizans ve Selçuklu uygarlıklarının izlerinin bir arada gözlenebildiği, tarihi Kesik Minare karşısındadır. Bahçemizde limon ve portakal ağaçlarının gölgesinde sabah kahvaltınızı yapabilir yada günün yorgunluğunu atabilirisiniz."

TRENGDE

Kaleiçi
Kaleiçi

Kaleiçi, denizden ve karadan uzanan at nalı şeklinde surlarla korunmaktaydı. Ayrıca şehrin içinde bulunan yerleşim merkezlerini birbirinden ayıran duvarlar da mevcuttu. Dış surlarda kuleler bulunuyordu ki bu surların tarihi antik çağlara kadar uzanmaktadır. Kaleiçi surları, Helen Devri temelleri üzerine Romalılar tarafından yapılmış olup Selçuklu döneminde genişletilmiş ya da onarılmıştır. Duvarlarda taş bloklar kullanılmıştır. 19. yüzyılın sonuna kadar neredeyse tamamı korunan bu şehirden günümüzde belli başlı eserler kalmıştır.

Antalya'daki tarihi yapılar arasında en iyi korunmuş olanlardan Hadrian Kapısı (Üç Kapılar), bir Roma İmparatoru Hadrian adına yapılmıştır. Pamfilya'nın en güzel kapısı olarak kabul edilmektedir. Oyma ve kabartmaları oldukça gösterişlidir. Kapı orijinalinde iki katlıdır. Kapının bir yanında Julia Sancta Kulesi bulunur. Diğer yanında Selçuklular zamanından kalma bir kule daha yer alır.


Hızlı Rezervasyon
Geliş Tarihi


Çıkış Tarihi

Kişi Sayısı

Devam Et

Kiralık Araç

Hızlı iletişim bilgileri


A: Kılıçaslan Mah. 2. Sakarya Sok. No : 8
(Kesik Minare Yanı) Kaleiçi - Antalya
T: 0 (242) 242 92 13
F: 0 (242) 242 92 14
C: 0 (532) 678 61 71
E-Mail: [email protected]